Trzy kryptowaluty - dlaczego są tak popularne?

Trzy kryptowaluty – dlaczego są tak popularne?

Na rynku dostępnych jest kilka kryptowalut, o których powinieneś wiedzieć, zanim w nie zainwestujesz. Omówimy Bitcoin, Tether i Binance Coin, a także porównamy ich cechy i korzyści. Te trzy monety są świetnym miejscem do rozpoczęcia. Ale co sprawia, że są tak popularne? Czy to dobry moment, aby dokonać zmiany? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Omówimy również najlepszy sposób na ochronę swoich aktywów kryptowalutowych.

Bitcoin

Zdecentralizowana kryptowaluta może być używana w dowolnym miejscu na świecie. Te cyfrowe aktywa działają za pośrednictwem protokołów kryptograficznych, umożliwiając użytkownikom prywatny transfer środków. Pierwszą kryptowalutą wykorzystującą tę technologię był Bitcoin, który został stworzony przez pseudonimowego dewelopera o imieniu Satoshi Nakamoto. Protokół Bitcoin wykorzystuje kryptograficzną funkcję haszującą, czyli algorytm haszowania, do weryfikacji transakcji. Trudno jest również prześledzić pochodzenie transakcji, co czyni go atrakcyjnym dla osób, które chcą dokonywać transakcji anonimowo. Bitcoin nie ma przynależności państwowej, co pozwala na używanie go wszędzie, co czyni go globalną, zdecentralizowaną walutą.

Różne rządy różnie klasyfikowały Bitcoina, a w Chinach Bank Centralny zakazał posługiwania się Bitcoinem. Ten brak regulacji został skrytykowany jako umożliwiający przestępcom korzystanie z sieci kryptowalutowych. Jednak zwykłe przelewy bankowe są regulowane, co zapobiega możliwości prania pieniędzy. Na przykład przelewy bankowe wymagają, aby posiadacz konta przedstawił dowód tożsamości przed przekazaniem środków. Jednak klienci Bitcoin nadal otrzymywali 75% swoich środków.

Kolejną obawą związaną z używaniem kryptowalut jest prywatność. Ze względu na ich zdecentralizowaną naturę, kryptowaluty mogą zapobiegać inflacji, ponieważ istnieje ograniczona podaż. Ponadto, ponieważ są zdecentralizowane, nie mają granic geograficznych. Ułatwia to użytkownikom wysyłanie i otrzymywanie funduszy bez konieczności dzielenia się wrażliwymi informacjami z kimkolwiek. Co więcej, możliwość kontrolowania funduszy i wysyłania ich w dowolne miejsce na świecie sprawia, że Bitcoin jest realnym planem awaryjnym w czasach kryzysu finansowego.

Pomimo swojej anonimowości, Bitcoin zyskał w ostatnich latach znaczną popularność. Jego popularność gwałtownie wzrosła wraz ze wzrostem liczby kryptowalut na całym świecie. W minionym roku osiągnięto łączną kapitalizację rynku na poziomie 140 miliardów dolarów, a sam Bitcoin odpowiadał za ponad 140 miliardów dolarów wyceny. W 2019 roku liczba kryptowalut z kapitałem rynkowym większym niż 1 miliard dolarów osiągnie dwadzieścia jeden do końca 2020 roku. W obiegu znajduje się 20 268 kryptowalut, a wiele z nich jest bezwartościowych. Jednak pomimo napływu aktywów kryptowalutowych, wiele z nich pozostaje nie wydobytych.

Zdecentralizowana kryptowaluta Bitcoin wykorzystuje publiczną, zdecentralizowaną księgę rachunkową do rejestrowania wszystkich transakcji w porządku chronologicznym. Ta księga nazywana jest blockchainem. Jest ona zabezpieczona technikami szyfrowania i współdzielona przez uczestników sieci bez żadnego centralnego organu. Kryptowaluty można sklasyfikować zarówno jako monety, jak i tokeny. Oprócz tego, że kryptowaluty są zdecentralizowane, można je porównać do innych form waluty. Podstawową korzyścią z używania zdecentralizowanej kryptowaluty jest to, że są one znacznie szybsze niż tradycyjne metody walutowe.

Pomimo tych zalet, kryptowaluty mają znaczące ryzyko minusowe. Podczas gdy początkowa kapitalizacja rynkowa Bitcoina jest stosunkowo stabilna, późniejsza wartość rynkowa rośnie wykładniczo. Istnieją znaczne zagrożenia związane ze zdecentralizowaną kryptowalutą i konieczne jest zrozumienie ryzyka z nią związanego. Badanie zostało przeprowadzone przy użyciu codziennych danych 2499 kryptowalut, dostarczonych przez CoinMarketCap. Dane te posłużyły do określenia wartości monety i wartości jej forków.

Binance Coin

Binance Coin to zdecentralizowana kryptowaluta emitowana przez giełdę Binance. Handluje się nią pod symbolem BNB. Pierwotnie oparty na sieci Ethereum, Binance Coin jest obecnie natywną walutą łańcucha Binance. W przeciwieństwie do większości monet, Binance wykorzystuje swoje zyski do spalania BNB, które są przechowywane w skarbcu. Binance Coin został początkowo stworzony jako token użytkowy do zniżkowych opłat handlowych, ale jego zastosowanie od tego czasu rozszerzyło się poza jego pierwotną funkcję. Użytkownicy mogą teraz używać go do płacenia za opłaty transakcyjne, a nawet używać go do rozrywki.

Użytkownicy mogą kupować tokeny Binance Coin (BNB) od znajomych lub wysyłać je innym. Portfele dostępne w tym celu obejmują portfel Atomic, który jest zintegrowany z Binance DEX. Portfel ten umożliwia przechowywanie tokenów Binance Coin i Binance Smart Chain, a także powiadomi Cię o wszelkich zmianach wprowadzonych w sieci. Oprócz obsługi Binance Coin, portfel Atomic obsługuje również inne kryptowaluty, w tym Bitcoin, Ethereum i Litecoin.

Giełda Binance podjęła kroki w celu zapewnienia stabilności swojej kryptowaluty. Po pierwsze, ogranicza ilość tokenów w obiegu. Giełda Binance będzie spalać część swoich tokenów co kwartał, aby uczynić je rzadkimi. W rezultacie wartość tokenów BNB powinna wzrosnąć, a w przyszłości powinno być jeszcze lepiej. Ponadto nie będzie działać w Stanach Zjednoczonych, więc użytkownicy powinni sprawdzić ograniczenia przed zainwestowaniem w tę kryptowalutę.

Podobnie jak w przypadku każdej innej inwestycji, Binance Coin jest dobrym miejscem do rozpoczęcia, jeśli dopiero zaczynasz rozumieć niuanse kryptowalut. Po pierwsze, inwestorzy powinni pomyśleć o swoich celach inwestycyjnych i strategiach. Powinni ograniczyć swoje inwestycje do mniej niż 5% ich ogólnego portfela, aby uniknąć nadmiernej ekspozycji na niezwykle zmienną klasę aktywów. Ponadto, inwestorzy powinni utworzyć fundusz awaryjny i spłacić wysoko oprocentowane zadłużenie. Kolejną ważną rzeczą do zrobienia jest odkładanie pieniędzy na tradycyjnym koncie emerytalnym. Cena Binance Coin w momencie pojawienia się na rynku wynosi około 11 centów.

Jako największa na świecie giełda kryptowalut, Binance posiada zdecentralizowaną funkcjonalność poprzez swoją aplikację. W przeciwieństwie do scentralizowanych giełd, zdecentralizowane aplikacje są mniej podatne na ataki. Sieć jest wspierana przez sieć serwerów na całym świecie, dzięki czemu są one praktycznie odporne na hakerów. Ryzyko przestoju jest również mniejsze, ponieważ awaria pojedynczego serwera nie wpływa na całą sieć. Właśnie dlatego Binance jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych giełd na świecie.

Moneta Binance jest obecnie notowana za 260USD, chociaż osiągnęła rekordowy poziom 360USD w pierwszym kwartale 2021 roku. Ta cyfrowa waluta jest uważana za konkurenta blockchaina Ethereum, ale to nie jest gwarantowany wynik. Podczas gdy obalenie Ethereum zajmie prawdopodobnie dużo czasu, nadal jest to silny pretendent do przestrzeni kryptowalutowej. Z jego szybkim wzrostem, może nawet trafić w pewnym momencie na 1019USD.

Tether

Tether to scentralizowana kryptowaluta, która wykorzystuje infrastrukturę Blockchain. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwiej wymieniać tradycyjne waluty, takie jak USD, na blockchainie. W rezultacie oferuje płynność dla giełd innych niż dolarowe, takich jak Bitfinex. Te giełdy utrzymują salda traderów w UTSD. Trudno jest utrzymać relacje bankowe w świecie kryptowalut, a Tether okazał się bardzo przydatny do tego celu.

Blockchain używany do przechowywania danych, które są wykorzystywane do tworzenia Tether, składa się z tysięcy niezależnych węzłów, które przechowują całą historię transakcji. Ten wysoce redundantny i odporny system jest również wykorzystywany do przechowywania sald wszystkich adresów. Każdy użytkownik utrzymuje portfel, który zawiera całkowitą ilość Tether, którą posiada. W ten sposób informacje są bezpieczne i nie ma centralnych serwerów. System jest bezpieczny i anonimowy, co pozwala na wykorzystanie go do transakcji międzynarodowych.

Jedynym minusem Tethera jest możliwość włamania. Niedawno poinformowano, że 31 milionów dolarów tethera zostało skradzionych, co zmusiło firmę do wydania hard forka, aby utrzymać stabilność waluty. Cena jednak nigdy nie spadła poniżej 30 centów, a tether odżył po ataku. Nigdy nie spadł poniżej 95 centów i dzień później wrócił do poziomu 1$. Ten incydent zwrócił uwagę regulatorów, którzy byli zaniepokojeni brakiem ochrony dla inwestorów.

W rezultacie Tether wypadł z łask wielu instytucji finansowych i banków. Dawniej klient Wells Fargo, Tether często zmieniał swoich partnerów bankowych, a obecnie współpracuje z Deltec Bank & Trust z siedzibą na Bahamach. Firma miała również nieudaną relację z Noble Bank w Puerto Rico. USD Coin jest podobną alternatywą dla Tether, ale nie jest całkowicie zdecentralizowana. Podczas gdy USDC nie jest w pełni zdecentralizowany, entuzjaści kryptowalut uważają, że jest lepszy niż nic.

Tether twierdzi, że jego wartość jest wspierana przez aktywa, które znajdują się w jego rezerwie. Rezerwy Tethera składają się z niewielkiej części gotówki, papierów komercyjnych, bonów skarbowych i innych aktywów. Ta rezerwa jest niezbędna do utrzymania stosunku wymiany jeden do jednego. Firma publikuje również kwartalne poświadczenie, ale nie jest to to samo, co audyt. Obecnie w obiegu znajduje się 62 miliardy tokenów USDT.

Pomimo stabilności stablecoina, Tether pozostaje kontrowersyjnym tematem. Podczas gdy niektórzy twierdzą, że waluta jest zdecentralizowana i nigdy nie będzie w pełni wspierana przez dolary, inni wątpią w jej wiarygodność. Jednak kilka firm wspiera Tether, ponieważ uważają, że jest to bezpieczniejsza inwestycja niż inne stablecoiny. Kontrowersyjna kwestia została poruszona rok temu. Wycofanie Tethera mogłoby wstrząsnąć szerszymi rynkami finansowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *