Rodzaje sprzętu do obsługi portfeli kryptowalutowych

Rodzaje sprzętu do obsługi portfeli kryptowalutowych

Istnieje kilka rodzajów sprzętu do obsługi portfeli kryptowalutowych. Należą do nich Ledger Nano X Crypto, Trezor One oraz CoolWallet. Ledger Nano X Crypto: Ten portfel kosztuje 149 dolarów, co czyni go dobrym wyborem dla bezpieczeństwa i spokoju. Ledger Nano S: Ten portfel kosztuje 59 dolarów, co czyni go dobrym wyborem dla użytkowników budżetowych lub tych, którzy używają kryptowalut tylko do płatności mobilnych. Należy również wziąć pod uwagę cenę portfela.

Ledger Nano X Crypto

Ledger Nano X to bezpieczne urządzenie do przechowywania aktywów cyfrowych. Wykorzystuje protokoły najlepszych praktyk i jest powszechnie uważany za najbezpieczniejszy sposób przechowywania aktywów kryptowalutowych. Nano X jest krokiem w górę od Nano S i jest sprzedawany za 149 USD za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej firmy. Podczas gdy Nano S jest tańszy, Nano X jest droższy niż Trezor Model T.

Aby korzystać z Ledger Nano X, klienci muszą najpierw wprowadzić PIN, aby uzyskać dostęp do portfela. Ten PIN może mieć długość od czterech do ośmiu cyfr, ale najwyższy poziom bezpieczeństwa to osiem. Musi on być wprowadzony za każdym razem, gdy dokonywana jest transakcja. Po wprowadzeniu PIN-u, Ledger Nano X poprosi o podanie zapasowego hasła, które jest kombinacją dwudziestu czterech słów zaczerpniętych z języka angielskiego.

Trezor One

Sprzętowy portfel kryptowalutowy TREZOR One to jedna z najpopularniejszych metod deponowania Bitcoinów. Ten portfel jest doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka bezpiecznego sposobu na zdeponowanie Bitcoinów. Ponieważ ma wbudowane zabezpieczenia, jest niezwykle bezpieczny w użyciu. Ten portfel może być używany przez każdego do przechowywania, dostępu i transakcji cyfrowej waluty. Może być używany w połączeniu z giełdą, umożliwiając użytkownikom dokonywanie wpłat za pomocą jednego przycisku.

Po skonfigurowaniu, TREZOR One poprosi Cię o wprowadzenie kodu PIN, który będziesz musiał zapamiętać. Wpisany numer będzie się zmieniał za każdym razem, gdy będziesz próbował uzyskać dostęp do swojej kryptowaluty. Jeśli nie masz papierowej kopii swojego kodu PIN, będziesz musiał zapisać swoją tajną frazę odzyskiwania, która jest zestawem słów. Twoje nasiono do odzyskiwania jest również ważnym elementem zabezpieczenia Twojego Trezora One. Jeśli ktoś próbowałby ukraść Twoje pieniądze, odgadnięcie hasła odzyskiwania zajęłoby ponad 17 lat.

CoolWallet

CoolWallet to urządzenie wielkości karty kredytowej, które zabezpiecza Twoje kryptowaluty w zimnym magazynie i mieści się wewnątrz Twojego rzeczywistego portfela. Łączy w sobie bezpieczeństwo i wygodę portfela sprzętowego z mobilnością portfeli programowych. Używa amerykańskiej klasy wojskowej CC EAL5+ Secure Element (SE) chip i szyfrowane połączenie Bluetooth, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich pieniędzy. Użytkownicy mogą używać portfela do dokonywania transakcji w dowolnym miejscu i czasie.

Po zakupie CoolWallet S należy sparować go z urządzeniem mobilnym przez Bluetooth. Pobierz aplikację CoolBitX dla systemu iOS lub Android z odpowiednich sklepów z aplikacjami. Gdy urządzenie połączy się z Twoim telefonem, wyświetli komunikat „Please pair”. Po zakończeniu procesu parowania, będziesz musiał wprowadzić jednorazowe hasło, aby potwierdzić parowanie z urządzeniem. Po zakończeniu procesu parowania aplikacja sprawdzi, czy są aktualizacje. Pamiętaj, aby regularnie aktualizować firmware.

Ellipal Titan

Ellipal Titan to imponujący kawałek sprzętu z portfelem kryptowalutowym. Będziesz musiał wprowadzić swoją nazwę, hasło i 12-słowne ziarno odzyskiwania, aby chronić swoje fundusze. Jeśli zapomnisz hasła, nie będziesz w stanie odzyskać swoich środków. Dlatego tak ważne jest, aby zapisać hasło i frazę nasion, i nie dzielić się nimi z innymi. Co więcej, będziesz musiał przechowywać kopię frazy zalążkowej w bezpiecznym miejscu.

Kolejną wspaniałą cechą Ellipal Titan jest jego kompatybilność z iPhone’ami i telefonami z systemem Android. Portfel łączy się z telefonem bez kabli, Bluetooth czy WiFi. Po prostu łączy się za pomocą kodu QR. Jego konkurenci, tacy jak Trezor, nie mają kompatybilności z iPhone’em, więc będziesz musiał poradzić sobie z kompatybilnością iOS, jeśli chcesz używać tego portfela z iPhone’em. Zamiast tego, rozważ Ellipal Titan.

BitBox02

Sprzęt BitBox02 portfel kryptowalutowy ma kilka cech, które wyróżniają go wśród innych urządzeń. Wersja Bitcoin-only ma radykalnie ukierunkowany firmware i jest przeznaczona wyłącznie do Bitcoin (BTC). Ten portfel jest produktem szwajcarskim z intuicyjnym interfejsem użytkownika i zapewnia bezpieczny sposób przechowywania kryptowaluty. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych portfeli kryptowalutowych dostępnych obecnie. Czy jednak jest on wart swojej ceny?

Sprzętowy portfel BitBox02 przechowuje klucze prywatne i słowo recovery seed na osobnej karcie microSD i nigdy nie ma kontaktu z samymi kryptowalutami. Posiada również niezależny ekran, który pozwala na podgląd najważniejszych informacji bez konieczności dostępu do komputera. Oznacza to, że nie będziesz musiał się martwić, że zainfekują go wirusy komputerowe. BitBox02 jest wykonany z otwartego kodu źródłowego, co oznacza, że każdy może sprawdzić jego kod i zatwierdzić jego bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *