
Przyszłość kryptowalut
- Rafael
- 0
- gru 31, 2022
Przyszłość kryptowalut jest otoczona niepewnością, a literatura dotycząca kryptowalut pokazuje, że w przestrzeni tej występuje wielu aktorów i złożone interakcje. ANT pomogła nam jednak zrozumieć kontrowersje wokół kryptowalut. Na przykład Luther (2016) nie przewiduje pozytywnej przyszłości dla kryptowalut, ale raczej scenariusz, który obejmuje znaczne ilości niepewności, zamieszania i zmienności. Oprócz ANT, możemy wykorzystać koncepcję teorii aktora-sieci do badania kontrowersji w przestrzeni kryptowalut.
Inwestowanie w kryptowaluty
Zanim zainwestujesz w kryptowaluty, upewnij się, że wiesz, w co się pakujesz. Podczas gdy rynek kryptowalut jest gorącym źródłem możliwości inwestycyjnych, musisz być ostrożnym inwestorem, aby uniknąć poparzenia. Dzieje się tak dlatego, że nie wszystkie kryptowaluty są stworzone na równi. Niektóre mają wyższy poziom ryzyka niż inne. Inwestuj tylko z pieniędzmi, na których utratę możesz sobie pozwolić, lub z aktywami odłożonymi w celach spekulacyjnych. Upewnij się również, że masz solidny fundusz awaryjny.
Po pierwsze i najważniejsze, inwestowanie w kryptowaluty wymaga dużej ilości badań. Chociaż na początku może wydawać się to mylące, rynek jest niezwykle dojrzały, a inwestorzy nie powinni wskakiwać na niego bez odpowiedniego szkolenia. Edukacja na temat kryptowalut jest niezbędna, ponieważ chcesz uniknąć zakupu w szczytowym momencie ich ceny. Dlatego tak ważne jest, aby dowiedzieć się jak najwięcej o branży i jej ryzyku. Dzięki temu będziesz w stanie określić, kiedy jest właściwy czas na inwestycję.
Technologia blockchain
W dniu 27 lutego odbyła się dyskusja panelowa na temat blockchain i kryptowalut, w której udział wzięli prelegenci z SEI Investments Company oraz Raj and Kamla Gupta Governance Institute. Omówili oni, jak technologia blockchain może zmienić różne branże, w tym finanse i łańcuchy dostaw. Ze względu na zdolność technologii do zabezpieczania informacji i usuwania błędów ludzkich, blockchain ma potencjał do przekształcenia wielu sektorów. Ważne jest, aby zrozumieć blockchain przed rozważeniem jego potencjalnych zastosowań.
Choć jest jeszcze za wcześnie, aby to stwierdzić, technologia blockchain wykazała wielką obietnicę w kilku obszarach. Udowadnia swoje zastosowanie w finansach, ale wielu przedsiębiorców wierzy, że przekształci takie branże jak konopie, ubezpieczenia i gry. Technologia blockchain to zdecentralizowana platforma, która opiera się oszustwom i zapewnia bezpieczną transakcję. Ponadto w przyszłości zyska na znaczeniu ze względu na metaverse, gdzie niefunkcjonalne tokeny umożliwią zakupy i przechowywanie wartości w wirtualnej rzeczywistości.
Bitcoin
Przyszłość Bitcoina to złożone pytanie, ale nie ma wątpliwości, że kryptowaluta będzie tu na stałe. Scentralizowany system historycznie zachęcał do innowacji i zniechęcał do dyskryminacji, ale technologia blockchain umożliwia decentralizację całego procesu. Podczas gdy zmienność cen jest znaczącą barierą w wydawaniu bitcoina, będzie ona moderowana w miarę jak rynek będzie się bardziej ugruntowywał. Pomimo obecnych rekordowych poziomów, warto monitorować przyszłość tej waluty.
Trudno jest przewidzieć przyszłość kryptowaluty, ale warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Oryginalna kryptowaluta, bitcoin, wykorzystuje technologię blockchain, rozproszoną bazę danych do generowania, śledzenia i przetwarzania transakcji. Cena bitcoina będzie miała wpływ na inne kryptowaluty, ale nikt nie wie na pewno. O godzinie 10:15 ET w piątek, cena bitcoina stała na poziomie 45 637 dolarów. Podczas gdy cena bitcoina jest zmiennym i nieprzewidywalnym aktywem, została również porównana do wielu innych kryptowalut. Niektóre z nich mają wyższą użyteczność, korzyści dla środowiska lub inne korzyści, które czynią je pożądaną inwestycją.
Cyfrowa waluta emitowana przez bank centralny
Koncepcja cyfrowej waluty emitowanej przez bank centralny (CBDC) otrzymała impuls dzięki szybkiej adopcji Bitcoina. Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) i G20 pracowały wspólnie przez dwa lata nad opracowaniem Zasad polityki publicznej dla detalicznych walut cyfrowych emitowanych przez banki centralne. Zasady te zostały przedstawione, aby kierować bankami narodowymi w ich rozwoju CBDC. Podstawowe cele CBDC obejmują szybsze transgraniczne transfery pieniężne, bezpieczeństwo użytkowników oraz prywatność transakcji. Chociaż wszystkie największe gospodarki poparły tę ideę, niektórzy krytycy obawiają się zagrożeń dla bezpieczeństwa i prywatności związanych ze scentralizowanymi walutami cyfrowymi.
Niniejszy artykuł analizuje koncepcję cyfrowej waluty emitowanej przez bank centralny oraz jej podobieństwa i różnice w stosunku do gotówki i rezerw bankowych. Następnie analizuje potencjalne konsekwencje powstania walut cyfrowych emitowanych przez bank centralny oraz omawia możliwe konsekwencje dla polityki pieniężnej i stabilności finansowej. Podsumowując, przyszłość cyfrowych walut pozostanie fascynującym tematem. Wraz z rozwojem biznesu online, emitowana przez banki waluta cyfrowa jest kolejnym logicznym krokiem dla rozwoju gospodarczego.