Pięć rzeczy do rozważenia przed inwestowaniem w kryptowaluty

Pięć rzeczy do rozważenia przed inwestowaniem w kryptowaluty

Obecnie istnieją dosłownie tysiące kryptowalut. Każda z nich ma swój własny cel i wartość, przez co trudno jest ocenić ich wartość i znaczenie. Tylko w ciągu ostatniego roku powstało tysiące nowych, a eksperci szacują, że do roku 2021 może być nawet 6000 kryptowalut – a niektórzy mówią, że nawet więcej. Proces tworzenia kryptowalut jest również niezwykle łatwy i otwarty, a dziś dwadzieścia najlepszych kryptowalut stanowi prawie 90% rynku.

Inwestowanie w kryptowaluty

Inwestowanie w kryptowaluty szybko staje się popularnym sposobem inwestowania, i nie bez powodu. Cena popularnych kryptowalut często zmienia się i przepływa, tylko po to, aby ponownie pojawić się na wyższych poziomach. Podczas gdy doświadczeni handlowcy i inwestorzy spekulują w kryptowalutach od lat, nowicjusze powinni być świadomi podstaw przed dokonaniem pierwszej inwestycji. Oto pięć rzeczy, które należy rozważyć przed zainwestowaniem w kryptowaluty.

Litecoin to moneta

Litecoin to kryptowaluta, czyli „kryptowaluta”, która ma bardzo ograniczoną podaż. Ta przewidywalność pomogła litecoinowi zyskać na wartości w przeszłości. W okresach aprecjacji dotrzymywał on kroku Bitcoinowi. Jako waluta, litecoin jest używany do zakupu towarów i usług i jest akceptowany przez wiele procesorów płatniczych. W przeciwieństwie do Bitcoina, jest on przedmiotem obrotu na głównych giełdach kryptowalut, w tym Kraken, co czyni go jednym z najbardziej płynnych rynków na świecie.

Bitcoin to moneta kryptowalutowa

Bitcoin został stworzony przez anonimowego twórcę znanego jako Satoshi Nakamoto w 2008 roku. Chociaż Fundacja Bitcoin jest odpowiedzialna za marketing monety, nie kontroluje obrotu ani nie zarządza jej wartością. Liczba bitcoinów w obiegu jest ustalona przez oryginalny kod komputerowy. Handluje się nimi poprzez kilka cyfrowych, zdecentralizowanych giełd. Trudno jest sfałszować lub odwrócić transakcję, więc nie ma centralnego organu, który kontrolowałby wartość Bitcoina.

Ethereum to platforma kryptowalut

Jeśli zastanawiasz się, jak działa Ethereum, trafiłeś we właściwe miejsce. Ten zdecentralizowany, open-source’owy blockchain zawiera funkcjonalność smart contract, która umożliwia ludziom przeprowadzanie transakcji na platformie. Ether, rodzima waluta platformy Ethereum, jest drugą po Bitcoinie w kapitale rynkowym. Przyjrzyjmy się temu bliżej. Platforma Ethereum była przedmiotem wielu artykułów, a my zamierzamy przyjrzeć się jej bliżej tutaj.

Dogecoin to moneta kryptowalutowa

Podobnie jak wszystkie inne kryptowaluty, Dogecoin ma swoje wzloty i upadki. Run-up monety kryptowalutowej był w dużej mierze spekulacyjny, a jego wartość w dużej mierze opiera się na tym, czy inni ludzie wierzą, że ma wartość i są gotowi ją kupić od nich. To powiedziawszy, jego przyszłość jest nadal niejasna. Jest to jedna z 20 najlepszych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Przyjrzyjmy się bliżej.

Avalanche to token kryptowaluty

Avalanche to zdecentralizowana kryptowaluta z mechanizmem konsensusu proof of stake, który jest zgodny z blockchainem Ethereum. Ten token kryptowalutowy może być używany do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji, takich jak gry, a jednocześnie jest w pełni kompatybilny z zestawem narzędzi Ethereum. Jego zdecentralizowana konstrukcja pozwala deweloperom tworzyć nieograniczoną liczbę dApps i jest kompatybilna z zestawem narzędzi Ethereum, co oznacza, że łatwo jest przenieść swoje istniejące dApps. DApps opracowane z Avalanche działają na własnym, niezależnym blockchainie, co daje deweloperom możliwość kontroli dostępu i bezpieczeństwa.

USD Coin to stablecoin

A stablecoin to forma kryptowaluty, która ma stałą wartość związaną z inną walutą, taką jak USD. Ten rodzaj kryptowaluty jest lepszy niż zmienne, ponieważ jego wartość pozostaje na tym samym poziomie, nawet jeśli się waha. Dzieje się tak, ponieważ USDC jest wspierany przez wartość dolara, który jest przechowywany w rezerwie. Pozwala to również osobom, które są nowe na rynku kryptowalut, uczestniczyć w nim bez ponoszenia wysokich kosztów.

Binance Coin to kryptowaluta

Binance Coin (BNB) to kryptowaluta zasilająca ekosystem Binance. Jest to rodzima waluta łańcucha Binance. Może być używana do uiszczania opłat transakcyjnych na giełdzie Binance oraz zakupów w sklepach. Jest to blockchain warstwy 1 i jest wspierany przez aplikację mobilną i pionierską platformę płatności. Binance zamierza wypalać część podaży BNB co kwartał, w oparciu o wolumen obrotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *