Najnowsze wiadomości o kryptowalutach Przewidywania

Najnowsze wiadomości o kryptowalutach Przewidywania

Świat kryptowalut z dnia na dzień staje się coraz bardziej niestabilny. Widać to po ostatnich wydarzeniach z udziałem globalnych instytucji finansowych. Początkowo uważano, że przemysł kryptowalutowy jest całkowicie niezależny od tych instytucji. Jednak ostatnie wiadomości dotyczące tych instytucji pokazały, że nie są one całkowicie niezależne. Kiedy wybuchają złe wiadomości, inwestorzy zaczynają wycofywać się z tej branży. Jednak ten trend został ostatnio odwrócony, a inwestorzy ponownie napływają do niego.

Bitcoin

Najbardziej znana kryptowaluta, Bitcoin, była w tym roku na łezce, skacząc o siedemdziesiąt procent wartości od początku roku. Jego kapitalizacja rynkowa osiągnęła 2 biliony dolarów, ale analitycy spodziewają się, że ceny spadną jeszcze bardziej w 2022 roku. Ceny ostatnio osiągnęły rekordowy poziom 69 000 dolarów w listopadzie, a obecnie wynoszą nieco poniżej 50 000 dolarów – spadek o trzydzieści procent w stosunku do ich wysokiego poziomu. Profesor Carol Alexander z Uniwersytetu Sussex spodziewa się, że do 2022 roku Bitcoin spadnie do 10 000 dolarów.

Ostatnie wydarzenia również miały negatywny wpływ na bitcoina. Nastroje inwestorów w USA pozostają chwiejne, a wiele krajów podniosło stopy procentowe, aby przeciwdziałać ostatnim zawirowaniom. Tymczasem w Rosji wojskowa inwazja na Ukrainę okazała się Waterloo świata kryptowalut. Na początku tego roku amerykańska Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 75 punktów bazowych i oczekuje się, że w lipcu zrobi to samo.

Przepołowienie w 2024 roku może rozpocząć nowy rynek byka, doprowadzając kryptowalutę do cen sięgających 500 000 dolarów lub nawet milionów. Niektórzy wierzą, że Bitcoin ostatecznie zastąpi wszystkie waluty na świecie, ale to jeszcze nie nastąpiło. Jednak nadal istnieje mnóstwo czynników, które wpływają na wartość Bitcoina, w tym środowisko. Prognozy cen Bitcoin są tylko jednym czynnikiem w całym rynku. Rynek jest bardzo zmienny i nie ma sposobu, aby przewidzieć, jak bardzo spadnie – największym ryzykiem w tego typu inwestycjach jest poniesienie straty.

Litecoin

Jeśli chcesz wiedzieć, jak cena Litecoin wzrośnie w najbliższych miesiącach, będziesz musiał zwrócić uwagę na szereg przewidywań dotyczących wiadomości o kryptowalucie Litecoin. Jest to ważne, ponieważ rynek kryptowalut jest notorycznie zmienny, a ceny mogą drastycznie rosnąć i spadać. Ostatnie wydarzenia, takie jak upadek LUNA i depegmentacja TerraUSD, tylko pogłębiły spadek na rynku.

Długoterminowa prognoza ceny Litecoin sugeruje, że kryptowaluta osiągnie maksymalnie 10 000 USD w ciągu najbliższych kilku lat, ale należy pamiętać, że jest to nadal długoterminowa prognoza. Cena Litecoin może spaść nawet do 100 dolarów, ale to prawdopodobnie nie jest realistyczna cena, której można się spodziewać w tym czasie. Jest tak dlatego, że inwestorzy muszą być przygotowani na ewentualny negatywny wynik i ważne jest, aby pamiętać, że nawet najbardziej agresywne prognozy są tylko szacunkami.

Jeśli zaufanie Bitcoina wzrośnie, może to spowodować ponowne zainteresowanie altcoinami. Traderzy mogą również przewidywać bycze przebiegi, analizując wyniki Bitcoina. LiteBringer już teraz ma duże znaczenie dla branży kryptowalutowej, co może pobudzić dalszy wzrost LTC. Oprócz zwiększenia ceny Litecoina, może to być świetna inwestycja długoterminowa i krótkoterminowa.

Ripple

Istnieje wiele prognoz dotyczących wiadomości kryptowalutowych, które sprawiły, że kryptowaluta Ripple stała się ostatnio gorącym tematem. Wielu spekulowało, że Ripple może stać się następnym bitcoinem, ale przy tak wielu innych kryptowalutach na wzroście, nie jest to prawdopodobne. Jednak ta kryptowaluta nadal ma potencjał, a jeśli szukasz okazji inwestycyjnej, prognozy cen kryptowaluty Ripple mogą być pomocne. Spójrzmy na niektóre z kluczowych czynników, które wpływają na cenę XRP.

Cena Ripple jest zależna od wyniku sprawy sądowej. Firma pozywa amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd za twierdzenie, że XRP jest niezarejestrowanym papierem wartościowym. Ripple zaprzecza temu, ale wynik pozwu może wpłynąć na cenę Ripple w najbliższej przyszłości. XRP jest obecnie handlowany w przedziale od 1,11 do 1,50 USD. Jednak analitycy nie rezygnują jeszcze z tej kryptowaluty.

Rozwój Ripple został opóźniony ze względu na kontrowersje związane z brakiem decentralizacji i przejrzystości. W lipcu 2021 roku w sieci znajdowało się jedynie 55 zaufanych węzłów. Jednak twórcy systemu Ripple wielokrotnie deklarowali zamiar zwiększenia liczby zaufanych węzłów. Oprócz tego Ripple wspiera również błyskawiczną konwersję walut i aktywów. Ripple jest centralnym hubem dla płatności międzybankowych i rozliczeń międzynarodowych.

Cena Bitcoina

Według legendy funduszy wzajemnych, Billa Millera, głównego oficera inwestycyjnego Miller Value Partners, BTC może uderzyć w 65 000 USD do końca 2022 roku. Minusem jest natomiast poziom 23 644 dolarów. W tym momencie cena może być jeszcze wyższa, w zależności od średniej presji kupna i sprzedaży. Miller zgadza się jednak z szerszym rynkiem, który oczekuje, że cena bitcoina wzrośnie do 65 989,9 dolarów do 2022 roku. Panel ekspertów z Wallet Investor ma taką samą perspektywę, przewidując, że cena bitcoina uderzy w ten poziom.

Ta cyfrowa waluta zyskuje na popularności i jest coraz szerzej akceptowana przez korporacje i instytucje na całym świecie. Jej zaletą jest również to, że jest zdecentralizowana, co oznacza, że nie ma centralnego rządu, który mógłby kontrolować jej wartość. Jego wysoka zmienność wynika z braku centralnej kontroli. Ale istnieją pewne strony internetowe oferujące przewidywania dotyczące cen BTC, takie jak Crowdwisdom360. Ta strona zbiera dane z całej sieci, aby dokonać przewidywań na podstawie ruchów rynkowych.

Pierwsza kryptowaluta, Bitcoin, stworzyła nowy przemysł. Tysiące altcoinów poszło w jej ślady. Ta zdecentralizowana technologia finansowa ma potencjał, by zastąpić waluty fiat na całym świecie. Jej cena gwałtownie wzrosła od czasu jej powstania w 2010 r., ponieważ inwestorzy chcą kupić tę walutę. Jej szybkie przyjęcie wynika z łatwości użycia i wygody, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu jej wartości. Ponadto, Bitcoin również gwałtownie zwiększył swoją cenę w ciągu ostatniej pół dekady.

Stan posiadania Bitcoinów przez Elona Muska

Jeśli jesteś fanem kryptowalut, prawdopodobnie śledziłeś tweety Elona Muska. Musk powiedział, że zacznie akceptować Bitcoin, gdy górnicy zaczną używać energii odnawialnej. Jego tweet o tym napędził cenę Bitcoina w górę o 8 procent. Jednak tweet ten skłonił również Muska do wyprzedania części swoich udziałów w Bitcoinie, aby zapewnić stabilność rynku. Tesla powiedziała, że wznowi przyjmowanie transakcji Bitcoin, gdy górnicy osiągną 50% wykorzystania czystej energii.

Pomimo tego, że jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, Elon Musk jest znany ze swoich otwartych wypowiedzi na temat kryptowalut. Niedawno zatweetował zdjęcia swojego szczeniaka Shiba Inu, sprawiając, że inwestorzy uwierzyli, że jest właścicielem psa. Niemniej jednak później wyjaśnił, że posiadał tylko trzy kryptowaluty. Pomimo swoich tweetów promujących kryptowaluty, Elon Musk pozostaje kontrowersyjną postacią.

Niemniej jednak, inwestorzy nie powinni opierać swoich decyzji wyłącznie na opiniach Muska, światowej sławy inwestora. Tweety Muska były odpowiedzialne za napędzanie cen kryptowalut w górę i w dół. Nie należy jednak polegać na nich jako na absolutnym wskaźniku stabilności rynku. Niedawny raport Federalnej Komisji Handlu wykazał jednak, że naśladowcy Muska sporządzili warte ponad 2 miliony dolarów fałszywe oferty inwestycyjne dotyczące bitcoinów.

W lipcu Elon Musk potwierdził, że jest właścicielem bitcoina i eteru. Zatweetował również o znaczeniu memecoin, innej monety meme. Musk powiedział jednak, że nie wierzy, że kryptowaluty zastąpią walutę fiat w najbliższym czasie. Kilka innych tweetów związanych z memecoinem przyczyniło się do gwałtownego wzrostu ceny cyfrowego tokena. Na przykład cena memecoin wspięła się o ponad 240% w ciągu tygodnia.

Stan posiadania Bitcoina w Salwadorze

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele tweetował swoje prognozy dotyczące ceny Bitcoina w 2022 roku. Salwador stał się pierwszym krajem, który przyjął Bitcoin jako legalny środek płatniczy i oczekuje, że do tego czasu uderzy w 100 000 USD. Rząd kraju regularnie kupuje Bitcoina i trzyma go jako walutę rezerwową. Tweety Bukele są zachęcające dla rynku kryptowalut, ponieważ może to doprowadzić do hossy.

Kraj ogłosił niedawno plany emisji obligacji o wartości 1 mld USD w celu zakupu Bitcoina. Wpływy z obligacji zostaną przeznaczone na zakup infrastruktury dla górnictwa i energii elektrycznej. Jego bliskość wulkanu pomoże mu w rozwoju energii geotermalnej. Salwador nie jest jedynym krajem Ameryki Środkowej, który rozważa wprowadzenie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Inne kraje Ameryki Środkowej, w tym Gwatemala, Honduras i Salwador, huczą o tym już od jakiegoś czasu.

Niezależnie od tego, gdzie Bitcoin pójdzie dalej, przyjęcie technologii przez rząd tego kraju pozostaje niejednolite. Podczas gdy prezydent kraju niedawno uruchomił narodowy portfel cyfrowy o nazwie Chivo, przyjęcie kryptowaluty jest nadal niejednolite. Niektórzy Salwadorczycy oparli się przyjęciu Bitcoina, jak sprzedawca kokosów Dina Ponce. Dina Ponce powiedziała, że rozszerzyła swój biznes, aby zaakceptować płatności cyfrowe, ale nie w pełni rozumiała technologię lub Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *