Najlepsze książki na temat regulacji rynków kryptowalutowych

Najlepsze książki na temat regulacji rynków kryptowalutowych

Dla tych z Was, którzy są zainteresowani poznaniem świata kryptowalut, istnieje kilka książek, które możecie wziąć pod uwagę. Autorzy The Age of Cryptocurrency, Michael Casey i Paul Vigna, zapewniają dogłębne i dziennikarskie podejście do tematu, zapewniając dobrze zaokrąglone i obiektywne spojrzenie na przestrzeń bez konkretnego programu. Ta książka to lektura obowiązkowa dla każdego, kto jest zainteresowany dowiedzeniem się więcej o kryptowalutach i przyszłości pieniądza.

Mastering Bitcoin

Jeśli kiedykolwiek chciałeś dowiedzieć się więcej o internecie pieniędzy i o tym, jak działa bitcoin, Mastering Bitcoin jest idealną książką, która pozwoli ci zacząć. To drugie wydanie bestsellerowej książki o bitcoinie bada techniczną stronę walut kryptograficznych, w tym struktury danych i protokoły sieciowe, mechanizm konsensusu (znany również jako górnictwo) oraz protokół Bitcoina. Autor Andreas Antonopoulos wyjaśnia każdy szczegół w jasnym i wciągającym stylu z historiami użytkowników i eleganckimi analogiami. Z tej książki skorzystają entuzjaści Bitcoina na każdym poziomie, a także jest to idealny elementarz dla każdego, kto jest zainteresowany poznaniem internetu pieniędzy.

„Mastering Bitcoin” jest napisany przez Andreasa Antonopoulosa, przedsiębiorcę technologicznego i seryjnego przedsiębiorcę. Bitcoin, mimo że dopiero raczkuje, już zrodził wielomiliardową globalną gospodarkę. A jego wzrost jest wykładniczy – uznane firmy dodają bitcoin jako metodę płatności, a inwestorzy inwestują w wiele bitcoinowych startupów. To świetny czas, aby dowiedzieć się o bitcoinie i stać się częścią tej wschodzącej gospodarki!

The Internet of Money

Bitcoin i inne kryptowaluty zyskały w ostatnich latach na popularności i mają potencjał, by zrewolucjonizować globalny system finansowy. Są one zdecentralizowaną, cyfrową walutą, która może być anonimowo przenoszona przez granice – fragment ten jest twórczością ekspertów portalu tarand.pl. Podczas gdy wiele rządów bada kryptowaluty, niosą one również wysoki stopień ryzyka gospodarczego, zwłaszcza gdy źli aktorzy mogą wykorzystać je na swoją korzyść. Podczas gdy Bitcoin stał się najpopularniejszą kryptowalutą, istnieją setki innych, które stają się popularne jako inwestycje. Waluty te są wykorzystywane do kupowania wszystkiego, od oprogramowania po nielegalne narkotyki.

Internet pieniądza i kryptowaluty to doskonały elementarz tematu. Autor porównuje bitcoina do innych przełomowych technologii, aby zapewnić szersze zrozumienie technologii. Andreas argumentuje, że bitcoin nie jest walutą, ale sieciocentrycznym systemem rejestracji własności i zaufania. W pewnym sensie Bitcoin to internet pieniędzy. Ta książka jest dobrym miejscem, aby dowiedzieć się więcej o kryptowalutach i ich działaniu.

Ekosystem rynku kryptowalut

Regulowanie ekosystemu rynku kryptowalut jest skomplikowanym zadaniem. Wymaga dokładnej analizy relacji między tradycyjnymi funkcjami finansowymi a aktywami kryptowalutowymi. Regulatorzy zadają sobie kilka podstawowych pytań: Czy kryptowaluty są aktywami finansowymi? Czy mogą być wykorzystywane do prania pieniędzy? I, jak regulatorzy mogą chronić inwestorów? W tym artykule omówimy niektóre z najczęstszych pytań, jakie zadają regulatorzy podczas regulowania ekosystemu rynku kryptowalut. Zacznijmy od przeglądu tego, co jest stawką dla rynku.

Bitcoin jest pierwszą w pełni zdecentralizowaną kryptowalutą. Obecnie wartość rynkowa wszystkich kryptowalut wynosi 330 miliardów dolarów, a dzienny wolumen transakcji to 130 miliardów dolarów. Podczas gdy bitcoin zdominował rynek, inne kryptowaluty również zyskują trakcję, z Ethereum, Ripple i innymi altcoinami. W lipcu 2017 roku na scenie pojawiło się kilka altcoinów (alternatywnych monet). Z meteorycznym wzrostem bitcoina, inwestorzy oczekiwali, że te nowe monety będą podążać.

Blockchain For Dummies

Ta książka jest przeznaczona dla osób, które chcą poznać blockchain i kryptowaluty. Jest napisana przez Tianę Laurence, CMO firmy Factom. Ta książka wyjaśnia blockchain i jego komponenty, i ma zarówno przegląd wysokiego poziomu, jak i szczegółowe spojrzenie na niektóre z wiodących wariantów. Istnieją pewne części książki, które mogłyby zostać ulepszone, ale książka jako całość jest warta swojej ceny.

Podczas gdy Blockchain For Dummies nie jest obszernym przewodnikiem, skupia się na podstawach kryptowalut i technologii blockchain. Zawiera szybkie wprowadzenie do blockchaina i innych komponentów. Zawiera również listę kluczowych słów i zwrotów, które powinieneś znać. Istnieje kilka oszustw na rynku kryptowalut. Musisz być ostrożny wobec nich. Są jednak tacy, którzy zawsze zarabiają pieniądze. Podczas gdy ceny Bitcoinów spadły w tym roku o 50%, inni wciąż osiągają zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *