Jak czytać wykresy kryptowalut

Jak czytać wykresy kryptowalut

Istnieje kilka podstawowych wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć, jak czytać wykresy kryptowalut. Powinieneś szukać wzorów, poziomów wsparcia i oporu oraz formacji głowy i ramion. Formacje głowy i ramion zazwyczaj wskazują na czekający nas spadek ceny. Powinieneś jednak mieć świadomość, że istnieje wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas czytania wykresów kryptowalut. Aby dowiedzieć się więcej o różnych typach wzorców, czytaj dalej. W tym artykule przedstawimy kilka najbardziej popularnych typów.

Wzór „Głowy i ramion”

Powszechnie stosowanym przez traderów wzorem jest Głowa i ramiona, który może wskazywać na odwrócenie trendu z byczego na niedźwiedzi. Ta symetryczna formacja ma pięć różnych komponentów. Aby handlować z powodzeniem przy użyciu tej formacji, aktywa kryptowalutowe muszą być w trendzie byczym przez pewien okres czasu. Jednak traderzy powinni być ostrożni, gdy patrzą na Head and Shoulders na wykresach kryptowalut.

Formacja ta rozpoczyna się od trendu wzrostowego. Po długim okresie trendu wzrostowego, cena osiąga minimum, a następnie wznosi się. Ten rajd jest tymczasowy, ponieważ cena nie jest w stanie osiągnąć nowego niżu. Kiedy cena odzyskuje siły, osiąga wyższy poziom. Zazwyczaj rynek ponownie wznosi się w górę, aby utworzyć nowy wyż i uformować głowę. Inwestorzy powinni obserwować tę formację, ponieważ często sygnalizuje ona początek nowego trendu byczego.

'U’ shaped cup

A 'U’ shaped cup on a cryptocurrency chart represents a rollover. Rynek wzrasta, a traderzy starają się zrealizować zyski, zanim rynek wejdzie w fazę dystrybucji. Kiedy ceny spadają poniżej poziomu wsparcia, tworzą prawą stronę filiżanki. Jeśli handlujesz kryptowalutami, będziesz chciał wiedzieć, jak dostrzec te wzorce. Wymienione poniżej są niektóre ze sposobów, aby to zrobić.

Formacja filiżanki i uchwytu przypomina filiżankę do kawy. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnej filiżanki, dno musi mieć kształt płytkiej litery U. Dodatkowo, uchwyt musi uformować się po wzroście ceny. Po jego uformowaniu, cena prawdopodobnie wybije się z dolnej części w kształcie litery „U”. Kiedy uchwyt zostanie uformowany, formacja kończy się i powstaje sygnał kupna. Ta formacja może być wiarygodnym wskaźnikiem transakcyjnym, choć nie jest często spotykana.

„U” shaped handle”

A „U-shaped handle” na wykresie kryptowalut jest często spotykaną formacją. Jest to prosty wzór, który tworzy się, gdy cena wykonuje zwrot w górę, po którym następuje ruch w dół. Ta formacja jest bardziej udana, gdy cena wykonuje zwrot w dół po przełamaniu poziomu wsparcia uchwytu. Prawa strona kielicha tworzy się, kiedy cena spada, aby spotkać się z poziomem wsparcia. Jest to również bardziej opłacalne, jeśli formacja „U” tworzy się w dniu, w którym wolumen jest wyższy niż 10-dniowa średnia.

Formacja „U-kształtnego uchwytu” jest często dobrą wskazówką, że byczy trend będzie kontynuowany. Formacja ta pojawia się, kiedy cena wzrasta, a następnie uderza w poziom oporu. Następnie cena odwraca kierunek i wybija się z formacji kielicha i uchwytu. Istnieje wiele przypadków, kiedy formacja „U-kształtnego uchwytu” jest formowana, ale nie zdarza się to zbyt często.

'U’ shaped cup’

’U’ shaped cup’ jest częstą formacją występującą na wykresach kryptowalut. Wzorzec ten zaczyna się od ostrego ruchu w dół i kończy się rajdem równym początkowemu spadkowi. Kiedy pojawi się formacja pucharu, cena utworzy kształt litery „U”. Ta formacja jest byczym sygnałem dla nadchodzącego trendu wzrostowego. Jednakże, cena może się cofnąć przed wybiciem się z formacji kielicha.

Ta formacja cenowa jest wysoko ceniona przez traderów jako niezawodna do przewidywania przyszłych cen kryptowalut. Część „U” kielicha ma generalnie kształt litery „U” i przechyla się lekko w prawo. Rozwój całego wzoru zajmuje zazwyczaj od siedmiu do 65 tygodni. Traderzy zazwyczaj wykorzystują ten wzór do podejmowania decyzji handlowych. Cena powinna znajdować się w pobliżu starego maksimum, kiedy formacja ta się pojawia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *