Czym są kryptowaluty?

Czym są kryptowaluty?


Bitcoin

Podczas gdy termin „Bitcoin” jest powszechnie używany do opisywania walut cyfrowych, termin ten w rzeczywistości odnosi się do zupełnie innego projektu: wiki kryptowaluty. Podczas gdy Bitcoin nie jest anonimowy, sieć nie prowadzi rejestrów każdej indywidualnej transakcji. Raczej transakcje Bitcoin są publiczne według daty i czasu, więc aktywność dużych bitcoinportefeuilles może być śledzona. Chociaż Bitcoin dąży do maksymalnej anonimowości, istnienie publicznych zapisów może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Jako globalna kryptomoneta, Bitcoin jest zdecentralizowanym systemem płatności peer-to-peer. Został wymyślony w 2009 roku przez anonimowego programistę, Satoshi Nakamoto. Ten system peer-to-peer pozwala użytkownikom wysyłać i otrzymywać pieniądze, a transakcje są weryfikowane przez węzły w sieci. Każda transakcja jest następnie rejestrowana w księdze publicznej, która jest dostępna dla wszystkich. Ostatnie badanie Uniwersytetu w Cambridge wykazało, że ponad sto tysięcy sprzedawców akceptuje bitcoiny na co dzień.

ecash

Czym jest eCash? Ecash to anonimowa, kryptograficzna forma pieniędzy, która została stworzona w 1983 roku przez Davida Chauma. Początkowo opracował ją za pośrednictwem firmy o nazwie Digicash, która wykorzystywała ją jako system mikropłatności w jednym z amerykańskich banków. W 1998 roku Digicash został sprzedany firmie eCash Technologies. Obecnie Ecash jest jedną z najpopularniejszych metod płatności na świecie. Istnieje kilka zalet i wad korzystania z Ecash.

Digicash

Aby uzyskać najnowsze informacje o DigiCash, odwiedź Wikipedię i wpisz hasło „digicash”. Zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do strony, która definiuje tę walutę. Strona ta zawiera również historię firmy i jej założycieli. Jest tam również krótki opis o samej technologii. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o historii tej nowej kryptowaluty i jej założycielach. Omówimy również jej założycieli, którzy byli obywatelami USA, którzy urodzili się w bogatych rodzinach w Holandii.

Chaum założył DigiCash w Amsterdamie w 1989 roku, korzystając z własnych badań nad walutami cyfrowymi. Szybko nawiązał współpracę z Credit Suisse i Mark Twain Bank w St. Louis, a także zawarł umowy z australijskim Advance Bank i Norske Bank. Jednak mimo początkowego sukcesu, DigiCash nie miał niezbędnych środków do dalszego rozwoju. Założyciel obwiniał za to brak zaufania do swoich pracowników i nieufność wobec dużych graczy technologicznych.

ecash faucet

A Bitcoin Cash faucet is one way to get free eCash. Waluta ta została wymyślona w 1983 roku przez Davida Chauma. Początkowo była używana jedynie jako system mikropłatności w jednym z amerykańskich banków. Później jednak rozszerzył swoje zastosowanie, a dziś w internecie można znaleźć wiele kranów. Podczas gdy większość kraników jest renomowana, odróżnienie tych legalnych od oszustw może być trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *