Kryptowaluty dla początkujących - jak zacząć

Czym są gry na kryptowalutach?

Nowy rodzaj gier na blockchainie integruje zdecentralizowane finanse i gry, zwane „GameFi”. MOBOX to gra oparta na BSC, która integruje rolnictwo plonów i kolekcje NFT w zdecentralizowaną platformę finansową. GameFi nadaje grom kryptowalutowym zupełnie nowy poziom. Zamiast tylko handlować aktywami, aby uzyskać przedmioty w grze, gracze mogą również zabezpieczyć aktywa gry, aby uzyskać pożyczki. Pozwala im to na zakup przedmiotów w grze bez ponoszenia dodatkowych kosztów transakcyjnych.

kryptowaluty są formą zdecentralizowanej gry

Kryptowaluty są formą zdecentralizowanej gry, która wykorzystuje technologię blockchain, aby umożliwić płatności w grze. Kryptowaluty pozwalają graczom zdobywać nagrody za grę i mogą oni wymieniać te kryptowaluty na walutę rzeczywistą. Kryptowaluty są również bardzo bezpieczne i prywatne. Branża gier była już nękana przez kilka haków i naruszeń danych. W wielu przypadkach dane odzyskane ze zhakowanych sieci gier zostały sprzedane na czarnym rynku. Dlatego właśnie gry wykorzystujące blockchain wykorzystują lokalne tokeny kryptowalutowe, aby ułatwić transakcje.

Gry wykorzystujące technologię kryptowalutową stały się bardziej interesujące jako sposób płacenia za wirtualne dobra i usługi. Axie Infinity, gra od wietnamskiego startupu Sky Mavis, ma złożoną ekonomię. Gracze zarabiają „Axies” – fikcyjne stworzenia, które żyją na blockchainie. Gracze mogą kupić te „tokeny” poprzez bitwy lub sprzedać je. Pomimo ich złożoności, ta nowa kryptowaluta zwiększyła wzrost gry i spłodziła od kilku tysięcy do milionów dolarów wartości.

Pozwalają graczom na posiadanie przedmiotów w grze

W tradycyjnych grach deweloperzy są właścicielami aktywów cyfrowych. Aktywa te są jedynie zapisami w bazie danych gry, która należy do dewelopera. Natomiast w grach kryptowalutowych aktywa są tworzone w sieciach blockchain, co oznacza, że wszystkie komputery podłączone do blockchaina mają dostęp do tych samych informacji. W ten sposób gry cryptocurrencies są bardziej podobne do aktywów świata rzeczywistego. Jako takie, gracze mogą posiadać przedmioty w grze i sprzedawać je za prawdziwe pieniądze.

Wiele gier kryptowalutowych umożliwia graczom posiadanie aktywów w grze, takich jak waluta, broń, skórki i awatary. Wartość pieniężna tych aktywów zależy od ich rzadkości i znaczenia. Gry te mają również realne wypłaty i unikalną metodę reinwestowania zarobków. Gry te są popularne w krajach rozwijających się, gdzie skończona ilość pieniędzy może być warta miliony dolarów. Jednak proces zarabiania kryptowalut może trwać bardzo długo.

Nie są opodatkowane

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie jesteś opodatkowany od pieniędzy zarobionych w grach kryptowalutowych, nie jesteś sam. Duży procent graczy play-to-earn nigdy nie znajdzie się na radarze IRS. Nie składają podatków, ponieważ nie zarobią żadnych pieniędzy, a IRS uznałby te pieniądze za „oszustwo”, gdybyś ich nie zgłosił. Ale jeśli spieniężysz swoje zarobki w grze poprzez tradycyjne giełdy kryptowalut, możesz stać się ofiarą oszustwa podatkowego, a kara zostanie nałożona.

Chociaż IRS rozprawia się z oszustami podatkowymi, kryptowaluty od lat działają w szarej strefie. Niedawno rząd ogłosił, że będzie opodatkowywał transakcje kryptowalutowe w taki sam sposób, jak każdy inny rodzaj wygranych w grach hazardowych. Podczas gdy rząd kanadyjski przez lata zwlekał z decyzją, w końcu podjął ją i zaproponował opodatkowanie transferów wirtualnych aktywów na poziomie 30%. Dzięki temu zniknie niepewność co do legalności tych transakcji.

Podlegają dynamice podaży i popytu

Gry kryptowalutowe podlegają dynamice podaży i popytu. Tokeny gry są oparte na podaży i popycie, co oznacza, że początkowa inwestycja w grę kryptowalutową może być bardzo zmienna. Wcześni inwestorzy mogą zbierać nagrody w realnej walucie. Jednak wczesni inwestorzy powinni być świadomi ryzyka związanego z inwestowaniem w gry kryptowalutowe. Ponieważ waluta w grze ma ograniczoną żywotność, wartość tokena może spaść w czasie, gdy gracze porzucają grę.

Ponadto kryptowaluty i gry często mają silne korelacje rynkowe. Niektóre kryptowaluty zawierają nawet terminologię i opisy związane z grami. Mogą one być wykorzystywane jako zasady na rynku. Niektórzy kwestionują skuteczność kryptowalut i ich użyteczność w grach. Z tego powodu branża gier może chcieć rozwijać i przyjmować kryptowaluty jako alternatywną walutę. Zbadajmy niektóre z korzyści kryptowalut dla gier. Potencjał zmiany sposobu, w jaki gramy w gry wideo, jest ogromny.

Są sposobem na zarabianie pieniędzy

Wraz z niedawną popularnością kryptowalut powstało wiele gier, które pozwalają ludziom zarabiać kryptowaluty. Gry te są również niezwykle zabawne, a wiele z nich pozwala nawet zarobić dodatkową gotówkę za trening. Gry move-to-earn pozwalają graczom zarabiać kryptowaluty bez inwestowania jakichkolwiek prawdziwych pieniędzy. Gracze mogą nawet ćwiczyć społecznie, jednocześnie zarabiając swoją kryptowalutę. Wiele gier move-to-earn zawiera tablice liderów i inne sposoby porównywania swoich postępów z innymi.

Innym sposobem zarabiania pieniędzy w grach kryptowalutowych jest sprzedaż ich NFT. NFT są walutą używaną przez graczy w grach i często są sprzedawane na rynku wtórnym z zyskiem. Wielu graczy jest skłonnych zapłacić za przedmioty potrzebne do postępu w grze, takie jak rzadkie karty handlowe. Jeśli masz dostęp do portfela kryptowalutowego, możesz sprzedać swoje karty handlowe z zyskiem. Prawie każda gra blockchain ma swoje własne zbywalne aktywa NFT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *