Aktualizacja dotycząca kryptowalut

Aktualizacja dotycząca kryptowalut

W tej aktualizacji dotyczącej kryptowalut przyglądamy się najnowszym wydarzeniom w wielu kwestiach związanych z kryptowalutami, w tym proponowanemu projektowi ustawy przez Komisję Usług Finansowych amerykańskiej Izby, aby uregulować emitentów stablecoinów, co wiązałoby się z nałożeniem na nich podobnych standardów jak w przypadku tradycyjnych banków. Ponadto inwestorzy będą uważnie obserwować, czy SEC podejmie dodatkowe działania przeciwko giełdom kryptowalutowym, po trwającym dochodzeniu w sprawie Coinbase. Wreszcie, patrzymy na CNMV scolding gwiazdy piłki nożnej Andresa Iniesty za promowanie giełdy kryptowalutowej Binance.

Wymogi licencyjne FINMA dla przedsiębiorstw kryptowalutowych

Podczas gdy ICO są stosunkowo nowe, środowisko regulacyjne FINMA dla aktywów cyfrowych jest zgodne z międzynarodowymi standardami. Zgodnie z prawem szwajcarskim FINMA nadzoruje przedsiębiorstwa blockchain, które muszą weryfikować tożsamość klienta i stosować oparte na ryzyku monitorowanie prania pieniędzy. Przedsiębiorstwa przetwarzające płatności podlegają również tym samym przepisom, które mają zastosowanie do zleceń płatniczych dokonywanych za pośrednictwem banków. Oprócz regulowania usług płatniczych i kryptowalut, FINMA ma również wymagania dotyczące przedsiębiorstw działających w Stanach Zjednoczonych i innych jurysdykcjach.

Szwajcarski organ nadzoru rynku finansowego (FINMA) jest jednym z najbardziej proaktywnych regulatorów aktywów kryptowalutowych, dzieląc je na trzy kategorie i odpowiednio je regulując. FINMA zastosowała również ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AMLO) do VASP, wyjaśniając ich definicję w art. 10 przepisów FINMA-AMLO. Szwajcarski regulator opublikował wskazówki na ten temat 26 sierpnia. Travel Rule wchodzi w życie 1 stycznia 2020 r.

FINMA niedawno zatwierdziła tworzenie infrastruktur rynku finansowego opartych na DLT. Zatwierdzenie przez FINMA SDX Trading AG, szwajcarskiej giełdy papierów wartościowych, pozwala firmie zapewnić w pełni regulowaną infrastrukturę powierniczą, handlową i rozliczeniową. Ponadto giełda będzie oferować handel cyfrowymi papierami wartościowymi w tokenach. FINMA wyjaśniła, że podmioty handlujące kryptowalutami nie wymagają licencji bankowej. Ponadto szwajcarski regulator jest zaangażowany w promowanie bezpiecznego środowiska dla przedsiębiorstw i deweloperów kryptowalut.

FINMA nie uznaje tokenów użytkowych za papiery wartościowe. W przeciwieństwie do innych rodzajów aktywów, tokeny użytkowe są zaprojektowane w celu zapewnienia dostępu do usługi. Nie dają one podstaw do roszczeń wobec emitentów i dlatego są uważane za wartości niematerialne i prawne. Bitcoin jest jednym z przykładów takiego tokena płatniczego. Inne przykłady to Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Litecoin i Ether. Jeśli planujesz rozpocząć działalność związaną z kryptowalutami, ważne jest, aby sprawdzić wymagania licencyjne i ramy regulacyjne FINMA, aby zapewnić, że Twoja firma jest zgodna z przepisami.

Łotewskie wytyczne przeciwko handlowi kryptowalutami przez ogół społeczeństwa

W niedawnym ostrzeżeniu dla inwestorów Biuro Edukacji Inwestorów i Rzecznictwa SEC ostrzegło, że „istnieją znaczne zagrożenia związane z korzystaniem z aktywów cyfrowych, w tym kryptowalut.” Ponadto ustawa zakazuje spekulacyjnego inwestowania w aktywa cyfrowe i przewiduje silne kary za nieprzestrzeganie przepisów, w tym do pięciu lat więzienia i 10 milionów dolarów grzywny za wprowadzające w błąd informacje rejestracyjne. Nowe prawo obejmuje również prawa giełd kryptowalutowych i dostawców portfeli do angażowania się w początkową ofertę tokenów. Projekt ustawy jest obecnie otwarty na komentarze publiczne.

Podatki od kryptowalut w Australii

Dla australijskich celów podatkowych kryptowaluty są traktowane jako własność. Jeśli sprzedasz swoją kryptowalutę z zyskiem, być może będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych. Aby to zrobić, musisz obliczyć kwotę zysku kapitałowego, który osiągnąłeś, gdy sprzedałeś swoją kryptowalutę. Niektóre kryptowaluty przyciągają również podatek dochodowy. Podatek ten dotyczy kryptowalut otrzymanych ze stakingu lub zrzutów. W obu przypadkach będziesz musiał prowadzić ewidencję wartości rynkowej swojej kryptowaluty w dolarach australijskich w momencie zbycia.

Kwota AUD, którą otrzymasz ze sprzedaży swojej kryptowaluty, nie podlega odliczeniu od podatku. Jeśli przekażesz ją na cele charytatywne, musisz zadeklarować kwotę zysku kapitałowego. Kwota ta musi być uwzględniona w Twoim zysku/stratach kapitałowych. Nie musisz jednak zwracać kryptowaluty. Jeśli przekażesz ją jako prezent, nie będzie ona opodatkowana. Będziesz jednak musiał zadeklarować zmianę wartości swojego portfela na koniec roku finansowego. Zysk lub strata stanowią dochód podlegający opodatkowaniu.

Chociaż wymagana do opodatkowania kwota kryptowalut jest niska, powinieneś zachować wszystkie zapisy transakcji. Pozwoli Ci to na określenie Twojej podstawy kosztowej. Możesz uwzględnić koszty transakcji jako odliczenia od wydanej kwoty. ATO stwierdza, że handel kryptowalutami jest jak pozbywanie się aktywów CGT, więc podlega opodatkowaniu. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć implikacje podatkowe kryptowalut przed ich handlem. W tym artykule przedstawiono główne aspekty opodatkowania kryptowalut w Australii.

W Australii istnieją dwie główne kategorie użytkowników kryptowalut. Pierwsza grupa obejmuje inwestorów, podczas gdy druga grupa składa się z handlowców. Inwestorzy natomiast handlują kryptowalutami dla długoterminowych zysków, aby zbudować bogactwo. Zyski, które generują z zakupów, podlegają podatkowi od zysków kapitałowych i podatkowi dochodowemu. Stąd australijska społeczność kryptowalutowa składa się głównie z inwestorów, a opodatkowanie ich zarobków jest ważne.

Chociaż ATO nie odniosło się konkretnie do kwestii pożyczania kryptowalut, powszechną praktyką jest traktowanie otrzymanej kryptowaluty jako odsetek dla zysków długoterminowych. Odsetki podlegają opodatkowaniu w Australii, więc najbezpieczniejszym podejściem jest traktowanie kryptowaluty jako odsetek i zgłaszanie jej jako zwykłego dochodu, w oparciu o jej godziwą wartość rynkową w momencie otrzymania. Częstym błędem, jeśli chodzi o kryptowaluty, jest założenie, że wartość twoich kryptowalut ulega wahaniom.

CNMV gani gwiazdę piłki nożnej Andresa Iniestę za promowanie Binance

Hiszpański regulator rynku wezwał gwiazdę piłki nożnej Andresa Iniestę za promowanie platformy wymiany kryptowalut. Ponieważ aktywa kryptowalutowe są nieuregulowane, niosą ze sobą znaczne ryzyko. Gwiazda piłki nożnej nie odpowiedziała na prośbę Reutersa o komentarz. Był jednak widziany w mediach społecznościowych, publikując zdjęcia siebie korzystającego z Binance. CNMV ostrzegł fanów piłki nożnej, aby zachować ostrożność przed inwestowaniem w kryptowaluty.

CNMV powiedział, że gwiazda piłki nożnej Andres Iniesta „promował kryptowaluty na mediach społecznościowych, nie znając ryzyka.” Iniesta, były gracz Barcelony, ma również silne śledzenie na Instagramie i Twitterze. Jego post na Instagramie został obejrzany ponad dwieście tysięcy razy. Według doniesień, CNMV grozi podjęciem działań prawnych przeciwko Inieście, jeśli będzie promował usługi kryptowalutowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *